TR | ENG

A. TANER ELHAN

Sinefesto (27.01.2014)

Taner Elhan: Türk Sinemasına Yeni Vizyonu Kadınlar Getirecek!

Sevgili Sinefesto severler, bundan böyle her hafta Gökkuşağı Sohbetleri’nde sizlerle buluşacağız. Bu haftaki konuğumuz “Kadın İşi Banka Soygunu” filminin değerli yönetmeni Taner Elhan. Beyoğlu Sineması’nda Taner Elhan ile filmini, Yeni Türkiye sinemasını ve gelecek planlarını konuştuk. Keyifli okumalar efendim. (ayrıntı)


Radikal (22.01.2014)

Kimseye 'banka soyun' diyemeyiz ama...

'Kadın İşi Banka Soygunu'nun yönetmeni Taner Elhan, "Kimseye 'Gidin banka soyun" demiyoruz, diyemeyiz. Ama bunu bir komedi filminde kendi içinde tutarlı hale getirmemize de kimse alınmasın, gücenmesin" diyor. (ayrıntı)


Time Out İstanbul (2009)

Acı Aşk ekibiyle röportaj

Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken 'Acı Aşk'ın başroldeki isimlerini ve yönetmenini sorguya çekmeyi görev bildik (ayrıntı)


Radikal (23.12.09)

'Acı Aşk'ı çekmesem ölürdüm!'

Onur Ünlü, 'Acı Aşk'ın senaryosunu üniversiteden beri tanıdığı Taner Elhan'a doğum günü hediyesi olarak vermiş. Tam da Elhan'ın, 'Bu sene de film çekemezsem ölürdüm' dediği bir zamanda bir anda yüzbinlerce kişi nasıl gördü?.. (ayrıntı)


Radikal (19.12.09)

'Hat-Trick' yapmak ister bu deli gönül

Taner Elhan'ın 'Acı Aşk'ı, yüzeyde üç kadın arasında gidip gelen bir adamın ilişkilerini anlatsa da, derinde Yeşilçam geleneğine, arızalı aşklar vasıtasıyla modern bir güzellemeye soyunuyor. Ve bunu başarıyor. (ayrıntı)


Radikal (24.08.09)

Seni Tanrı bile affetmeyecek

Birbiri ardına üç tutkulu ilişki yaşayan edebiyat öğretmeni Orhan'ın yaşadığı travmalarını 'Acı Aşk'ın Parkotel inşaatındaki setini ziyaret ettik. Sergi sahnesinde, duvara Cansu Dere'nin kendi çektiği fotoğraflar asılmıştı (ayrıntı)